Miejski Klub Sportowy MKS SIECHNICE jest stowarzyszeniem, które powstało w styczniu 2018 roku z inicjatywy mieszkańców Siechnic, którzy zauważyli potrzebę zorganizowania nowoczesnego klubu sportowego dla wszystkich mieszkańców gminy Siechnice oraz jej okolic. Działalność stowarzyszenia oparta jest na transparentnych zasadach, a jego głównym  celem jest edukacja sportowa dzieci i młodzieży oraz propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia również wśród dorosłych.

Zarząd  MKS SIECHNICE stanowią znani sportowcy, doświadczeni trenerzy oraz przedstawiciele lokalnego biznesu, którzy razem łącząc swoją pasję, wiedzę, kompetencje i doświadczenie  wspólnie tworzą prężnie rozwijający się i profesjonalnie zarządzany klub sportowy.

Aktualnie Miejski Klub Sportowy MKS SIECHNICE zrzesza ponad 500 młodych sportowców. Jest to klub wielosekcyjny. W ramach stowarzyszenia, oprócz akademii piłkarskiej, funkcjonuje prężnie rozwijająca się sekcja lekkoatletyczna oraz sekcja mażoretek. Klub MKS Siechnice posiada również sekcję dla dorosłych (piłka nożna, lekkoatletyka).

Sztab szkoleniowy klubu to wykwalifikowani i doświadczeni Trenerzy i Instruktorzy, którzy konsekwentnie realizują filozofię szkolenia opartą na atrakcyjnych, dynamicznych oraz różnorodnych treningach połączonych z odkrywaniem i rozwijaniem talentów oraz wychowywaniu poprzez kształtowanie postaw wpływających wymiernie na samodzielność, systematyczność
i współdziałanie w grupie rówieśniczej.

W celu promocji aktywności sportowej MKS Siechnice systematycznie organizuje turnieje sportowe, a także festyny i imprezy rodzinne połączone z różnorodnymi konkurencjami sportowymi, w których rywalizacją dzieci, młodzież oraz dorośli.

Miejski Klub Sportowy MKS SIECHNICE w chwili obecnej jest już uznawaną marką na rynku organizacji sportowych.

z wyrazami szacunku

Tomasz Kozimor