Miejski Klub Sportowy MKS SIECHNICE jest stowarzyszeniem, które powstało w styczniu 2018 roku z inicjatywy mieszkańców Siechnic, którzy zauważyli potrzebę zorganizowania nowoczesnego klubu sportowego dla wszystkich mieszkańców gminy Siechnice oraz jej okolic. Działalność stowarzyszenia oparta jest na transparentnych zasadach, a jego głównym  celem jest edukacja sportowa dzieci i młodzieży oraz propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia również wśród dorosłych.

Zarząd  MKS SIECHNICE stanowią znani sportowcy, doświadczeni trenerzy oraz przedstawiciele lokalnego biznesu, którzy razem łącząc swoją pasję, wiedzę, kompetencje i doświadczenie  wspólnie tworzą prężnie rozwijający się i profesjonalnie zarządzany klub sportowy.

Aktualnie Miejski Klub Sportowy MKS SIECHNICE zrzesza ponad 300 członków i prowadzi 7 sekcji sportowych: PIŁKA NOŻNA (w ramach której funkcjonuje Akademia Piłkarska dla dzieci i młodzieży oraz dwie drużyny seniorskie biorące udział w rozgrywkach DZPN), LEKKOALTELTYKA (w ramach której funkcjonuje Sekcja Biegowa dla dzieci i Grupa Biegowa dla dorosłych), SIATKÓWKA
(w ramach której prowadzone są zarówno zajęcia dla dzieci jak i dla dorosłych), HIP HOP, FAMILY ZUMBA KIDS , RUGBY (w ramach której prowadzone są zarówno zajęcia dla dzieci jak i dla dorosłych) i FITNESS.

Sztab szkoleniowy klubu to wykwalifikowani i doświadczeni Trenerzy i Instruktorzy, którzy konsekwentnie realizują filozofię szkolenia opartą na atrakcyjnych, dynamicznych oraz różnorodnych treningach połączonych z odkrywaniem i rozwijaniem talentów oraz wychowywaniu poprzez kształtowanie postaw wpływających wymiernie na samodzielność, systematyczność
i współdziałanie w grupie rówieśniczej.

W celu promocji aktywności sportowej MKS Siechnice systematycznie organizuje turnieje sportowe, a także festyny i imprezy rodzinne połączone z różnorodnymi konkurencjami sportowymi, w których rywalizacją dzieci, młodzież oraz dorośli.

Miejski Klub Sportowy MKS SIECHNICE w chwili obecnej jest już uznawaną marką na rynku organizacji sportowych. W 2018 roku klub popisał umowę partnerską z WKS ŚLĄSK WROCŁAW oraz umowę licencyjną z COERVER COACHING POLAND  na system szkolenia, z którego korzystają najlepsze Akademie Piłkarskie na świecie.

z wyrazami szacunku

Tomasz Kozimor