Napisz do nas

Zadzwoń do Tomka

Zadzwoń do Agi

Grupa Biegowa MKS Siechnice powstała w lutym 2018 roku, na pierwszych zajęciach była nas garstka. Postanowiliśmy jednak wytrwale i z pasją pracować nad rozwojem grupy. Powierzenie prowadzenia treningów wybitnemu trenerowi Tomasz Sobczyk było strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Sekcja lekkoatletyczna MKS Siechnice została przyjęta w struktury DZLA, dzięki czemu nasi zawodnicy mogli startować w zawodach rangi mistrzostw Polski.
Anna Zajączkowska zajęła V miejsce na MP w maratonie które odbyły się w Dębnie. Był to pierwszy wielki sukces sekcji biegowej MKS Siechnice.
Anna Ficner kolejny raz wygrała MP w biegu po schodach czym potwierdziła swoją dominację w tej konkurencji.
Nasz trener Tomasz Sobczyk przywiózł medale MP weteranów w półmaratonie oraz z biegów na 5 i 10 km na stadionie.
Grzegorz Grablewski w MP na 100 km zajął 10 miejsce z rewelacyjnym czasem poniżej 8 h co dało Grzegorzowi I klasę sportową.
Emilia Liputa zdobyła srebrny medal MP AZS w półmaratonie które odbywały się w Krakowie.
MKS Siechnice zajął II miejsce w klasyfikacji drużynowej Maraton Wrocławski.

Poza sukcesami na arenie zmagań o medale MP, nasi zawodnicy wygrywali wiele zawodów odbywających się w Polsce, wielokrotnie gościliśmy na podium rożnego rodzaju imprez. Podopieczni trenera Tomasz Sobczyk rozwijali się z każdym swoim startem.
Wielu z nich wystartowało w pierwszych swoich zawodach i w każdych kolejnych poprawiali swoje wyniki. W ramach grupy biegowej powstała sekcja lekkoatletyczna dla dzieci i młodzieży. MKS Siechnice postawił na wychowanie i rozwój najmłodszych adeptów lekkoatletyki. Postanowiliśmy rozwijać w dzieciach pasję, uczyć szacunku do rywala jak i edukować przez sport. Dla grupy biegowej jest to chyba największy sukces minionego roku.
Możemy uznać, że pierwsze 10 miesięcy działalności grupy biegowej MKS Siechnice to pasmo sukcesów. Rozwijamy się jako grupa, podnosimy jakość naszych zajęć, wdrażamy kolejne projekty. Coraz więcej ludzi ufa nam i naszej pasji oraz zaangażowaniu.
Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego sezonu biegowego 2019.
Chcemy udowadniać naszą wartość na ścieżkach biegowych, liczymy na kolejne sukcesy zawodników prowadzonych przez świetnego trenera Tomasz Sobczyk , wierzymy w ciągły rozwój sekcji jak i naszych zawodników.
Do zobaczenia na ścieżkach biegowych.

Pin It

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. Informacje o cookies | Polityka prywatności